Kiderült: megjöttek a friss adatok, ennyire nőtt a megfenyegetett iskolák száma
Nagy erőkkel folyik a nyomozás.
A bombariadó miatt terrorveszéllyel való fenyegetés gyanújával indult nyomozás.
Mint, ahogy arról a Mandiner is beszámolt, csütörtök összesen 292 oktatási intézményben (273 budapesti és 19 vidéki iskolában) találtak bombafenyegetésről szóló e-mailt a postafiókban, így ennyi közoktatási intézményben volt egyszerre bombariadó.
Ezt is ajánljuk a témában
Nagy erőkkel folyik a nyomozás.
Pénteken a rendőrség újabb tájékoztatót tartott az országos bombariadó fejleményeiről.
Gál Kristóf rendőr alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője elmondta, hogy a csütörtöki számokhoz képest azért emelkedett az intézmények száma péntekre, mivel voltak olyan iskolák, ahol csak péntek reggel vették észre a fenyegető e-mailt, mivel a spam mappába került – írta a Világgazdaság.
Volt olyan iskola, ahova nem érkezett fenyegetés, de az intézményvezető kérte, hogy vizsgálják át az épületet. Ezt meg is tették.
Ezt is ajánljuk a témában
Kis-Benedek József és Nógrádi György is hangsúlyozta, hogy minden fenyegetést komolyan kell venni.
A rendőrök 313 intézményt vizsgáltak át, de robbanószert sehol nem találtak.
Gál Kristóf hangsúlyozta, hogy a rendőrség terrorcselekménnyel fenyegetés bűntett gyanúja miatt indított nyomozást, aminek magasabb a büntetési tétele, és a hatóságoknak is nagyobb a mozgásterük.
Az ezredes szerint azonban az már most kijelenthető, hogy a fenyegetés mögött nincs valós veszély. A rengeteg e-mail-címre érkező fenyegetést egyetlen eljárásban vizsgálják.
A szóvivő azt is elmondta, hogy a nyomozás során egyeztetést folytatnak az Europollal, illetve minden olyan ország hatóságaival, ahol történtek már hasonló esetek.
A beszerzett adatok és a nemzetközi egyeztetések ismertetése veszélyeztetné a nyomozás, ezért arról bővebb tájékoztatást egyelőre nem tudnak adni.
Az ezredes kitért arra is, hogy azért a Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja a nyomozást, mivel náluk dolgoznak a rendőrség legmagasabban képzett kibernyomozói, akik rendelkeznek azzal a tudással és képzettséggel, ami az ilyen típusú bűncselekmények felderítéséhez szükséges.
Ezt is ajánljuk a témában
Az elszigetelni próbált Magyarország immár nem elszigetelt, hanem mi lettünk a főáram. Amit mi mondunk, és amit az amerikaiak csinálnak, az a mainstream.
Ők gyakorlatilag rendőr hekkerek, akik általában magasabb tudással rendelkeznek, mint az elkövetők legnagyobb része.
Nyitókép: MTI/Csudai Sándor